Na konci minulého měsíce byly oficiálně představeny dva telefony řady Realme 8. Oba telefony měly dobrý poměr cena/výkon, ale jeden malý nedostatek přece jen podle některých uživatelů měly. Tím byla absence podpory 5G sítí, protože u obou modelů výrobce použil procesory, které tuto podporu nemají. Možná i proto je nyní v přípravách verze Realme 8 5G. Už z názvu je tedy patrno, že u tohoto telefonu výrobce podporu 5G sítí přidá.

Telefon Realme 8 5G už prošel americkou certifikací FCC, NBTC a BIS. Navíc také thajská pobočka Realme na svém instagramovém účtu potvrdila, že jak model Realme 8 5G, tak i jeho sourozenec Realme 8 Pro 5G bude oficiálně představen v Thajsku 21. dubna/apríla. Z výše uvedených certifikací nám o parametrech telefonu ve standardní verzi asi nejvíce napoví výpis FCC. Podle něj bude mít telefon rozměry 162,25×74,8×8,5 mm při hmotnosti 185 gramů.

Potvrzeno je i několik dalších specifikací. Je to především operační systém Android 11 s nadstavbou Realme UI 2.0. Dále pak duální 5G, Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth, GPS, GLONASS, BDS a baterie s kapacitou 5000 mAh. Tipaři odhadují, že výrobce u tohoto telefonu použije procesor Dimensity 700 s integrovaným modemem 5G. To by mohlo udržet opět velmi dobrý poměr cena/výkon a mohlo by jít o jeden z nejlevnější 5G telefonů značky Realme. O Pro verzi se toho zatím moc neví, takže se musíme spolehnout na odhady tipařů, kteří si myslí, že jako procesor bude v tomto případě použit Snapdragon 750G. Ale do představení zbývá ještě dost času na to, aby se k nám dostaly poněkud podrobnější informace o obou telefonech.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.