Nedávno jsme se dočkali vůbec prvního telefonu s novým čipsetem Mediatek Dimensity 1200 a bylo jím v Číně představené Realme Neo GT. Tento čipset vypadá papírově velmi slibně a výrobci si to evidentně myslí taky, protože se chystá hned několik dalších kousků jím vybavených. Asi tím nejzajímavějším by mohl být historicky první herní telefon značky Redmi. Čekání na něj možná ani nebude nijak extra dlouhé, protože zákulisní zdroje hovoří o možnosti jeho vydání ještě v průběhu dubna. Konkrétně někdy na konci měsíce.

Údajně se jedná o model s modelovým označením M2104K10C a kódovým názvem „Ares“, ale zatím se telefon ještě neobjevil v certifikacích čínských platforem 3C nebo TENAA. To lehce zpochybňuje dubnový termín vydání, ale je možné, že to Redmi drží pod pokličkou lépe než konkurence, nebo je certifikační proces už ve finální fázi. Kvůli tomu tak neznáme kromě procesoru v podstatě nic dalšího o výbavě telefonu, jediným dalším spekulativním detailem je čtyř-senzorový hlavní fotoaparát se 64 Mpx Sony IMX686. To ale samozřejmě není u herního modelu to hlavní.

Velmi podobně označený model se už ale mihl v indických certifikacích a analytici si myslí, že by mohl na některých trzích debutovat pod hlavičkou POCO. Dimensity 1200 je podle prvních testů výkonnostně zhruba na úrovni Snapdragonu 870 a jde tedy o vyšší střední třídu. Možná tak nepůjde o první herní Redmi, ale o první herní POCO 🙂 Každopádně se čeká velmi nízká cena, protože telefon přece jen půjde přímo proti Realme GT Neo, které se v Číně prodává v přepočtu za 275 dolarů. Globálně budou ceny určitě o chlup výše, ale třeba ne nijak přestřeleně.