O chytrých hodinkách z produkce Googlu se spekuluje už dlouhá léta, v podstatě už od dob první generace Apple Watch. Ale firma se podle všeho konečně rozhoupe až letos a světlo světa by tak měly spatřit chytré hodinky Pixel Watch. Známý leakster John Prosser včera konečně přinesl i reálné informace, které údajně pochází od reálných zdrojů přímo v Google. Zaklíná se také tím, že už má k dispozici oficiální snímky hodinek, ale v zájmu ochrany zdroje raději nechal udělat vysoce kvalitní rendery. A nutno dodat, že vypadají velmi zajímavě.

Podle těchto informací tak hodinky s kódovým označením Rohan mají kulatý displej a extrémně minimalistický design. Kovové tělo volně přechází v displej samotný a vše vypadá velmi elegantně. Displej je pak krytý zaobleným sklíčkem, takže bude postaráno i o ochranu. Ovládání bude možné i pomocí jediného hardwarového tlačítko, tedy spíše korunky s rotační funkcí. Ale samozřejmě bude displej určitě primárně dotykový. Jinak ze specifikací není známo zhola nic a jedinou velmi bezpečnou spekulací je použití systému WearOS.

Zákulisní zdroje se dotýkají i předpokládaného data vydání a na hodinky si tak opravdu ještě počkáme. Spekuluje se totiž o podzimním termínu a asi se nabízí očekávaná říjnová představovačka Pixel 6 jako cílová akce. Pixel Watch tak stráví ještě pořádnou chvíli ve vývoji a mohou se tak klidně dočkat i masivních změn. Design by ale teoreticky měl už zůstat a bude velmi zajímavé sledovat, jak se Google popasuje se zařazením hodinek na trh. Půjde o high-end, nebo spíše aspirace na kvalitní střední třídu jako telefony Pixel ?

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.