Řada „X“ čínského Honoru byla v minulosti přímým konkurentem extrémně populárních modelů Redmi Note, ale jako ostatní z rodiny Huawei ji tvrdě zasáhlo americké embargo. Minulý rok se tak Honor X10 vůbec nedostal na globální trhy a zůstal hezky doma v Číně. Situace se ale samozřejmě drasticky změnila s prodejem celé značky Honor nezávislému konsorciu a limitace embargem tak už jsou minulostí. V dohledné době tak můžeme čekat i velký návrat této řady a vydání modelu Honor X20 by mělo být podle posledních zpráv už velmi blízko.

Informace pochází od dalšího z řady velmi dobře informovaných čínských leaksterů a byly publikovány na sociální síti Weibo. Stejný expert nedávno publikoval přesné parametry chystaných modelů řady Vivo X70 nebo Vivo NEX 5, takže se mu dá s velkou pravděpodobností věřit. Podle jeho slovy by Honor X20 měl také dostat nový čipset Mediatek Dimensity 1200 a bude tak útočit na vyšší střední třídu. Hlavní konkurencí tak evidentně budou Realme Neo GT nebo chystaný nový herní kousek od Redmi. To vůbec není špatná společnost.

Honor X20 tak bude muset zaujmout cenou, protože oba výše zmíněné konkurenční kusy to myslí s útokem na peněženku velmi vážně. Případně nabídnout něco navíc, třeba po vzoru svého předchůdce. Honor X10 byl totiž v mnoha pohledech napřed, šlo o jeden z prvních 5G telefonů vůbec a měl třeba vysouvací modul selfie kamerky, procesor Kirin 820 nebo zajímavý 40 Mpx senzor hlavního fotoaparátu Sony IMX600y RYYB. Tak třeba se bude čerstvě samostatný Honor chtít opět vytáhnout. Hlavní ale bude samozřejmě pravděpodobný návrat na světové trhy.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.