Asi nikomu, kdo se zajímá o mobilní technologie, neunikla odvěká rivalita mezi uživateli iPhonů a těch, kteří preferují telefony s Androidem. Občas se stane, že zastánci Andoridu přejdou na iOS a naopak. A právě nad tím druhým případem se zamysleli vývojáři společnosti Samsung a připravili aplikaci iTest. Ta by měla uživatelům iPhonů přiblížit, jaká je to paráda používat telefony Galaxy, které běží na Androidu.

Aplikace společnosti Samsung je sice poměrně očesaná, ale přesto dokáže věrně napodobit prostředí Androidu s nadstavbou One UI. Dokonce umožňuje i přístup do Galaxy Store. Jde o webovou aplikaci, která je bezplatná a v současné době běží v rámci propagační akce na Novém Zélandu. Ovšem vyzkoušet si ji mohou uživatelé z celého světa, pokud mají iPhone 7 a nebo novější generaci. Stačí jen kliknout na tento odkaz.

Aplikace iTest poměrně věrně simuluje uživatelské rozhraní Androidu a je docela obsáhlá. Lze v ní pracovat přesně tak, jako na některém z telefonů Galaxy a to včetně řady aplikací, nastavení nebo i přijímání různých notifikací. Nejde ale o plnohodnotný operační systém s nadstavbou a mnoho aplikací proto není plně funkčních. Majitelé iPhonů si ale i tak mohou projít například nastavení Fotoaparátu nebo aplikaci Galaxy Wearable se všemi doplňky Samsung. Ovšem jednu škodolibost vývojářům společnosti Samsung nelze upřít. Majitelům iPhonů nabízejí v Galaxy Store i populární hru Fortnite, ke které se už „jablíčkáři“ díky sporu Apple a Epic Games nedostanou. Samozřejmě primárně jde o to, přetáhnout uživatele iOS na stranu Androidu a konkrétně k telefonům Galaxy. Ale až čas ukáže, zda je tato strategie s aplikací iTest tou správnou.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.