Čínskému gigantu Xiaomi se první měsíce nového roku opravdu povedly a korunu všemu nasadily špičkový model Mi 11 Ultra. Ten se zaslouženě hned vyšplhal na čelo žebříčku fotoaparátů v DxOMarku a sklízí uznání na všech stranách. Firma ale nezanedbává ani asi pro zákazníky nejoblíbenější vyšší střední třidu, ve které jsme nedávno měli možnost vidět modely jako Mi 10S nebo Redmi K40. Tedy pokud samozřejmě reálně počítáme Redmi stále jako součást rodiny Xiaomi. Oba modely sází na procesor Snapdragon 870 a ten budeme výhledově v jejich telefonech vídat ještě často.

Podle zasvěcených zákulisních informátorů totiž Xiaomi plánují letos poslat na trh ještě trojici modelů s tímto čipsetem, i když zatím netušíme o které kusy nebo řady reálně půjde. Ostatně i takový základní model Black Shark 4 šel nedávno do hry také se Snapdragonem 870. A vzhledem k velkému propojení Xiaomi / Redmi / POCO a přeznačování telefonů pro potřeby jednotlivých trhů napříč značkami asi nepůjde čistě jen o novinky přímo pod hlavičkou Xiaomi. To je ale samozřejmě jen drobný detail a koncový zákazník tomu asi nepřikládá extra váhu.

Snapdragon 870 je momentálně považován asi za ideální výbavu pro moderního „zabijáka vlajkových modelů“ a v podstatě oprávněně. Reálně jde totiž o přetaktovanou verzi loňského high-end Snapdragon 865 Plus a výkonu je tak stále na rozdávání. Čipset má i podporu 5G sítí a výkonnou grafiku Adreno 650, takže je stále plně konkurenceschopný. A k dispozici je za výrazně nižší cenu než vlajkový Snapdragon 888, takže koncové ceny telefonů jsou mnohem snesitelnější.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.