Čínská značka ZTE včera potvrdila datum představení nových modelů vlajkové řady Axon 30 na 15. dubna. Ale dnes ještě přiložila polínko do krbu nadšení, protože zveřejnili konkrétní specifikace foto výbavy nejvyššího modelu ZTE Axon 30 Ultra. A je tak jasné, že rozhodně nepůjde o lehkou váhu a telefon bude mít ty nejvyšší ambice. Čistě jen součet megapixelů hlavní sestavy fotoaparátů dosáhne 200 Mpx, ale to samozřejmě jen jeden z faktorů. Takže co pro nás tedy ZTE chystají ?

ZTE Axon 30 Ultra bude mít pro dobrou míru hned trojici 64 Mpx senzorů. Hlavní 64 Mpx kousek bude mít světelnost f/1.6, širokoúhlý 64 Mpx parťák ohniskovou vzdálenost 13 mm a vše doplní poslední 64 Mpx portrétový senzor. Ale to není vše, protože ještě dostaneme čtvrtý 8 Mpx Super Zoom periskopický senzor. Ten nabídne 123 mm ohniskovou vzdálenost a 5x optický zoom. Firma je také patřičně hrdá na celý systém stabilizace a podle jejich slov bude na úrovni legendární Steadicam.

Na papíře tedy opravdu sestava fotoaparátů vypadá teoreticky jako nejlepší na trhu a ZTE ji propagují jako „tříhlavou se šesti pažemi“. To je samozřejmě odkaz na velmi populární sochu čínského umělce Zhang Huana, kterou samozřejmě pro vás máme na obrázku níže.

I ostatní výbava ZTE Axon 30 Ultra nebude příliš zaostávat. Dojde například na druhou generaci 44 Mpx selfie senzoru integrovaného přímo pod displej. Ten bude 6.92-palcový OLED s 10-bitovými barvami, 120 Hz obnovovací frekvencí a 360 Hz dotykovou samplovací frekvencí. Dále pak samozřejmě procesor Snapdragon 888, LPDDR5 RAM, vnitřní paměť UFS 3.1, 4500 mAh kapacita baterie s 55W nebo 65W nabíjením a spousta dalšího.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.