Nový špičkový model OnePlus 9 Pro zatím sklízí ve světových recenzích povětšinou vavříny, i když rýpalové si občas povzdechnou na pořádně napálenou cenou. Ale to je bohužel kolorit dnešních dnů, kdy vlajkové telefony šplhají na cenovém žebříčku pořádně vysoko. V záplavě pozitiv se ale najdou i kritické hlasy a podle souhrnu serveru AndroidAuthority některé modely OP9 Pro trpí přehříváním. Tedy si na tento problém minimálně část uživatelů stěžuje. A u tak drahého kousku se není čemu divit.

Stížnosti se týkají především hlášení o přehřívání telefonu, které je v mnoha případech spojeno s aplikací pro fotoaparát. Je tedy možné, že se jedná o softwarovou chybu, která by snad měla být vyřešena OTA aktualizací. OnePlus už ostatně jednu takovou opravu vydali, ale podle reakcí zatím příliš nepomohla. Existuje ale i druhá skupina uživatelů, která si na přehřívání stěžuje nezávisle na aplikaci fotoaparátu a údajně k němu dochází i v naprosté nečinnosti. Vestavěná ochrana proti přehřátí pak třeba ani neumožní spouštět některé aplikace, což je uživatelsky rozhodně velmi otravné.

Problémy s přehříváním výkonných telefonů se Snapdragonem 888 nejsou žádnou novinkou a některé stížnosti nedávno řešili třeba i u Samsungu. Čipset prostě poměrně hřeje a výrobci si tak musí dát pozor na pořádné chlazení. Zatím není jasné, zda se u OnePlus 9 Pro jedná o rozšířenou vadu nebo softwarovou chybu, případně zda jde jen o vybrané defektní kusy. Firma zatím v této souvislosti nevydala žádné stanovisko, takže ve hře je cokoliv. V objemu výroby je obvykle vždy určité procento „zmetků“ nezávisle na značce a toto vysvětlení je asi nejpravděpodobnější. Uvidíme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.