Gionee už nějakou dobu nepatří mezi zvučné značky telefonů. Po několika finančních kotrmelcích změnila majitele, snaží se udržet na trhu a čas od času představí nějaký nový model. Loni se jim celkem podařilo upoutat pozornost fanoušků outdoorových strojů, když na konci prázdnin vydali odolný model M30 s obří 10000 mAh baterií. Dnes ale zabrousíme do naprosto jiného segmentu a podíváme se na čerstvě uvedený telefon Gionee M3, který na sebe může upozornit nízkou cenou.

Design a displej

Vzhledem k tomu, že je Gionee M3 levným telefonem, snad jediným designovým výstřelkem a odchylkou o běžného vzhledu je modul hlavního fotoaparátu, který má tvar osmiúhelníku. V něm jsou uloženy čtyři snímače a LED blesk. Čelní panel je starou známou klasikou s úzkými bočními rámečky, mírně širší bradou a kapkovitým výřezem pro přední kameru. Displej jako takový má úhlopříčku 6,53 palce s rozlišením 1600×720 pixelů. Vzhledem k ceně telefonu je pravděpodobné, že jde o panel typu LCD. Poměr stran obrazovky je 19:9 a její užitná plocha dosáhla na 90 %.

Další parametry

Také použitý procesor se podepsal na nízké ceně. Výrobce v tomto případě vsadil na postarší Helio P60 bez podpory 5G sítí. Čipset je spárován s 6/8 GB operační paměti a 128/256 GB interního úložiště, což zas není až tak málo na cenově dostupný telefon. Zaujmout by mohla i kapacita baterie, která má 5000 mAh a podporuje rychlé nabíjení s výkonem 18 W. Snímač otisků je uložen na hraně přístroje a výrobce nezapomněl přidat i 3,5 mm audio konektor.

Foto výbava, cena a dostupnost

U levného telefonu skutečně nelze čekat nějakou extra foto výbavu. Přední kamera uložená v kapkovitém výřezu má skromných 8 MPix. Hlavní fotoaparát na sebe sice upoutá svým designem, ale rozlišení jednotlivých senzorů je už méně poutavé. Primární snímač má 16 MPix, druhý snímač dostal jen 5 MPix a mělo by jít o širokoúhlý objektiv. Další dva snímače mají shodně 2 MPix.

Gionee M3 bude nabízen v několika barevných variantách. Pro předběžné objednávky je připraven na e-shopu Suning a prodeje začnou 13. dubna/apríla. U modelu s 6 GB/128 GB je cena nastavena na 899 jüanů (137 dolarů) a verze s 8 GB/128 GB přijde na 959 jüanů (147 dolarů). Poslední verze s 8 GB/256 GB pak stojí 1059 jüanů, což jsou v přepočtu zhruba 162 dolary.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.