V poslední době máme možnost stále častěji vidět přímé spolupráce a partnerství mezi velkými značkami výrobců telefonů a legendami z oblasti optiky nebo fotoaparátů. Dlouho tak kooperovali například Huawei s Leicou a momentálně plní titulky nová spolupráce mezi OnePlus a Hasselblad. Podobná partnerství dávají smysl, protože fotoaparáty špičkových mobilních telefonů už jsou opravdu často na úrovni samostatných kompaktů velmi slušné třídy. A pravděpodobně se chystá i jedno další velmi zajímavé partnerství mezi korejským Samsungem a Olympusem.

Minimálně to tvrdí třeba tipster @heyitsyogesh na Twitter a obratem mu sekundoval i obvykle skvěle informovaný IceUniverse na sociální síti Weibo. Podle jejich slov se v zákulisí opravdu momentálně o partnerství Samsungu s Olympusem aktivně jedná a pokud vše dopadne, tak bychom první výsledky mohli vidět u ohebného Galaxy Fold 3 nebo vlajkového Galaxy S22. Samsung si vyrábí sám senzory fotoaparátů, ale expertíza v oblasti optiky nebo optimalizací by se jim určitě hodila a pomohla zvednou už tak velmi vysokou úroveň produktů.

Samozřejmě budeme muset počkat na oficiální potvrzení, protože se stále ještě pohybujeme v rovině spekulací. Perličkou je fakt, že Samsung momentálně pracuje na nové generací svých čipsetů Exynos a ta dostala právě kódové označení Olympus. Může se samozřejmě jednat jen o náhodu a vtipnou shodu okolností, ale je i možné, že námluvy probíhají už dlouho a jde o jasný ukazatel. Osobně se přikláním spíše v prvnímu vysvětlení, ale kdo ví. Pokud se vše potvrdí, tak si budeme moci odškrtnout další velké jméno ve hře a třeba se už brzy s něčím překvapivým vytasí i Xiaomi…

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.