Nedávno představený telefon Xiaomi Mi 11 Ultra je bezesporu tím nejzajímavějším modelem z celé řady Mi 11. Má luxusní zpracování a netradičně řešený modul hlavního fotoaparátu. Kromě tří čoček fotoaparátu a LED blesku zde najdeme i malý sekundární displej.

Jde o 1,1 palcovou obrazovku s funkcí Always-on-Display a rozlišením 294×126 pixelů. Zobrazují se zde základní notifikace a informace jako je datum a čas. Displej se ale dá použit i jako hledáček kamery. Je zajímavé, že tento malý displej není speciálně vyroben pro telefon Xiaomi Mi 11 Ultra. V rozhovoru pro čínské stránky ITHome to potvrdil CEO Xiaomi, pan Lei Jun.

Jun uvedl, že se jedná o stejnou obrazovku, která byla původně použita u náramku Mi Band 5. Náramek byl vydán v loňském roce. Tato skutečnost pomohla snížit výrobní náklady telefonu Mi 11 Ultra, což je jistě dobře. CEO Xiaomi také dodal, že sekundární obrazovka může bez problémů fungovat dalších 55 hodin ve chvíli, kdy je baterie telefonu nabita jen na 10 %. Je také potvrzeno, že se Mi 11 Ultra dostane i na evropský trh, kde se bude prodávat verze s 12 GB operační paměti a 256 GB interního úložiště. Evropská cena by se měla pohybovat kolem 1200 euro, což je v přepočtu zhruba 31260 Kč.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.