Čínské Lenovo patří už dlouho mezi největší a nejaktivnější výrobce notebooků na trhu a jejich kvalita je obvykle na velmi vysoké úrovni. Zejména modely řady ThinkPad jsou výborné a staří fanoušci IBM zamáčknou slzu v oku. A protože momentálně „frčí“ procesory AMD, tak jsme určitě všichni rádi, že jsme se dočkali refreshe i nižší řady ThinkBook 14 pro rok 2021 právě s jejich vnitřnostmi. A Ryzen 5 5500U je podle prvních dostupných testů opravdu skvělý kousek křemíku. Notebook tak už na první pohled rozhodně má co nabídnout.

Výbava bude velmi solidní, zejména při pohledu na cenovku. Lenovo ThinkBook 14 2021 nabídne celokovové šasi s tloušťkou 17.9 mm a 1.4 váhy, takže velmi lehký kousek. Displej je 14″ s FullHD rozlišením, 85% užitné plochy, 300 nity jasu a DC dimmingem. Zmíněný procesor AMD Ryzen 5 5500U nové generace pak doplní 16 GB DDR4 RAM a 512 PCIe SSD disk. Ani za konektivitu se laptop nebude muset stydět, protože nabídne až čtyři rozdílné USB porty. Kromě toho také třeba podsvícenou klávesnici, 720p webkameru se závěrkou nebo 65Wh baterii s podporou 65W nabíjení.

Cena je vzhledem k výbavě nastavena více než solidně, protože se na domovském čínském trhu bude Lenovo ThinkBook 14 2021 prodávat jen za 4699 juanů, tedy asi 718 dolarů. Už je dokonce hned k mání na online obchodu značky. Bohužel stále není jasná globální dostupnost a nastavená cena, protože kousky s Ryzeny nové generace půjdou na dračku. Na čínskou cenu samozřejmě můžeme už dopředu zapomenout, ale to je bohužel dlouholetá technologická realita. I tak by mohlo jít o solidně cenově dostupný kousek.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.