V únoru/februári a vlastně i v březnu/marci se začaly objevovat zvěsti o chystaných telefonech společnosti ZTE. Mluvilo se ale především o modelu Axon 30 Pro. Ten by měl být první vlajkovou lodí s procesorem Snapdragon 888 a přední kamerou pod displejem. Ovšem řada ZTE Axon 30 by měla obsahovat celkem tři telefony. Kromě již zmíněného Axon 30 Pro bychom se měli dočkat i standardní verze Axon 30 a údajně i modelu Axon 30 Pro Plus.

V březnu tipaři odhadovali, že řada ZTE Axon 30 bude uvedena na konci dubna/apríla. Výrobce ovšem překvapil a na čínském Weibo zveřejnil teaser s termínem prezentační akce. Ta by měla v Číně proběhnout už 15. dubna. Na upoutávce je i snímek zadního panelu jednoho z telefonů připravované řady. Není zde ale uvedeno o který z modelů jde. Je proto možné, že všechny tři telefony budou mít stejný design zadního panelu.

Ze snímku je jasné, že hlavní fotoaparát má čtyři senzory z nichž jeden by podle ohraničení mohl být periskopový. V případě modelu Axon 30 Pro, jehož složení senzorů je potvrzeno, půjde o tři snímače s rozlišením 64 MPix a výrobce tuto konfiguraci nazval Trinity. Zjednodušeně by se dalo říci, že všechny tři snímače budou mít vlastnosti primárního senzoru. Zatím ale není zřejmé zda i další dva modely budou mít stejné rozlišení senzorů a nebo jejich foto výbava bude jiná. V případě přední kamery se počítá s tím, že bude uložena pod displejem a mělo by jít o druhou vylepšenou generaci této technologie. Očekáváme, že ještě před uvedení telefonů nám výrobce nabídne alespoň rámcové info o standardním a Pro Plus modelu.