Předevčírem  jsme se dočkali oficiálního potvrzení uzavření mobilní kapitoly jednoho z velikánů tohoto odvětví. Korejskému gigantu LG totiž došla trpělivost s dlouholetými konstantními ztrátami mobilní divize a rozhoupali se ji konečně definitivně uzavřít. V tiskovém prohlášení nastínili postupný odchod z trhu a voda by se nad jejich telefony měla zcela zavřít 31. července letošního roku. Firma ale výslovně nezmínila osud některých nadějných chystaných modelů, jako je například LG Rollable a fanoušci tak stále udržovali jiskřičku naděje.

LG totiž oficiálně ohlásili pokračující podporu existujících modelů a na sociálních sítích se dokonce objevily snímky modelů LG Rollable a LG V70. V případě toho druhého dokonce někteří analytici spekulovali, že by se telefon ještě mohl stihnout objevit někdy v průběhu května / června. A LG Rollable bylo podle všeho ve velmi pokročilém stádiu vývoje, takže se přímo nabízela teoretická možnost, že by třeba firma tyto novinky dokončila a vydala jako svoji labutí píseň. Ale šlo v podstatě jen o fanouškovské doufání a vzdušné zámky.

Dnes jsme tak dostali definitivní hřebík do rakve nadějí, protože LG vydali ještě další upřesňující prohlášení pro server AndroidAutority. V něm jasně deklarují, že žádný další telefon z jejich stáje už není ve vývoji. Toto vyjádření neponechává žádný prostor ke spekulacím a s revolučním LG Rollable se tak můžeme opravdu rozloučit. LG v příštích letech prostě a jednoduše neplánují produkci nových telefon§ a fandové se s tím musí smířit. Samozřejmě vzkříšení po vzoru Nokie nemůže výhledově nikdo vyloučit, ale osobně bych na něj v příštích pár letech rozhodně nesázel.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.