Chytré hodinky od Huawei už na trhu dávno zdomácněly a čínská firma patří dlouhodobě k největším hráčům na trhu. V této kategorii je evidentně problémy s americkým embargem příliš nezasáhly a s komponenty či technologiemi si vystačí především z domácích zdrojů. A dnes se vynořily první realné spekulace o chystaných hodinkách Huawei Watch 3, které vypadají velmi nadějně. Původně se tento kousek měl jmenovat Watch GT 3, ale firma se nakonec rozhodla jinak. Fandové Huawei očekávají high-end produkt a tyto první informace to jen a jen potvrzují.

Informace pochází od dobře informovaného čínského „leakstera“, takže se jim dá s velkou pravděpodobností věřit. Podle něj nabídnou Huawei Watch 3 pro začátek kompletně přepracované uživatelské rozhraní, které bude založeno na jejich novém systému Harmony OS. Bude se tak výrazně lišit od aktuální řady Watch GT. Hodinky by ale měly podporovat například instalaci aplikací třetích stran, takže rozhodně nepůjde o uzavřený systém. Huawei také údajně slibuje rozšíření nabídky sportovních režimů oproti současným modelům.

Další zásadní novinkou bude použití eSIM, což je další rázný krok směrem do budoucnosti. Tvůrci se nechali slyšet, že u Huawei Watch 3 plánují zaměřit se zejména na high-end funkce a inteligentní chytré funkce, ať už to znamená cokoliv. Malým krokem zpět ale může být výdrž baterie, protože podle dostupných informací by hodinky měly vydržet méně než aktuální řada GT. Ale na to si budeme muset počkat. Na trhu by se pak nová vlajková řada hodinek Huawei měla podívat někdy zhruba v květnu a pravděpodobně bude high-end i nastavená cena.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.