Značka Vivo je pověstná tím, že se vždy snažila o to, aby jejich telefony nabídly uživatelům inovativní technologie. Vzpomeňme například, že jako první zavedli přední vyskakovací kamery a nebo snímače otisků v displeji. Obě tyto funkce se nejdříve objevily u koncepčních přístrojů Apex a následně byly komerčně použity u modelů řady Vivo Nex. Poslední telefon této řady se dostal na trh zhruba před rokem s názvem Vivo Nex 3s 5G. A nyní by údajně měl být v přípravách další telefon Vivo Nex.

Podle původních plánů se měl nástupce Nex 3s 5G objevit ve druhém kvartálu loňského roku a počítalo se s tím, že bude mít přední kameru pod displejem. Jeho představení ale bylo odloženo, protože přece jen technologie kamery pod displejem ještě nebyla dotažena do uspokojivého konce. Proto se očekává, že další telefon Vivo Nex bude uveden letos. Podle informací na čínské síti bude mít všechny parametry vlajkových lodí a kromě toho bychom se měli dočkat i odkládané technologie kamery pod displejem. Mělo by jít o komerčně použitelný stroj, takže by se měl dostat i do prodeje.

Kromě jiného by měl mít chystaný Nex výrazně zakřivený „vodopádový“ displej z dílen společnosti LG. Zadní fotoaparát by údajně měl mít tři snímače a o optiku se postará společnost Zeiss. Dočkat bychom se měli i super rychlého nabíjení s výkonem 120 W a také bezdrátového nabíjení s výkonem 60 W. Hovoří se dokonce i o odolnosti proti vodě a prachu podle certifikace IP68. Tipaři odhadují, že představení proběhne ve druhé polovině letošního roku. Ovšem žádná z těchto informací není potvrzena výrobcem, takže je nutno je brát s rezervou.