Přestože řada telefonů Oppo Reno 5 byla představena poměrně nedávno, konkrétně na konci loňského roku, pomalu se začíná mluvit o jejich nástupcích. Důvodem pro to, že se na síti začíná probírat řada Oppo Reno 6 můžou být certifikace, které některé z těchto telefonů už mají za sebou. Jde o certifikace MIIT a Tenaa, která také zveřejnila několik fotek.

Na čínském Weibo se navíc dají dohledat i některé z hlavních parametrů, které by měla řada Oppo Reno 6 mít. Tipaři odhadují, že v řadě budou celkem tři modely, a to Reno 6, Reno 6 Pro a Reno 6 Pro Plus. U každého z telefonů by měl být použit jiný procesor. Konkrétně by to měl být Dimensity 1200 u standardní verze, Snapdragon 870 u Pro verze a Snapdragon 888 u Pro Plus verze. Mírně lišit by se měla i obnovovací frekvence displeje. První dva stroje by měly mít 90 Hz obrazovku a třetí telefon by měl mít 120 Hz obrazovku. Tipaři také odhadují, že všechny tři stroje budou mít 4500 mAh baterii s 65 W nabíjením a foto snímač Sony IMX789. Tyto informace ale nejsou potvrzeny.

Naopak z certifikačních výpisů můžeme zjistit některé z parametrů standardní verze Oppo Reno 6. Rozměry telefonu by měly být 159,1×73,4×7,9 mm. Displej by měl mít úhlopříčku 6,43 palce. Obrazovka by měla být typu AMOLED s FullHD+ rozlišením. Baterie by měla být duální a certifikace 3C potvrdila i podporu 65 W nabíjení. Telefon poběží na systému Android 11 s nadstavbou ColorOS 11. Zatím je v tom tedy, co se specifikací týče, tak trochu zmatek, takže počkejme na to, co zveřejní výrobce.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.