Design telefonů se samozřejmě vyvíjí a v poslední době je jasně vidět snaha o čistý design bez jakýchkoli rušivých elementů. Ostatně o budoucím modelu iPhone bez portů se už spekuluje dlouho a Apple ostatně už učinil první krok s nabíjecí technologií MagSafe. Ale nezahálí ani čínští výrobci a poslední novinkou je tak extrémně zajímavý prototyp OPPO. Ten jde totiž ještě o několik kroků dál a kromě absence portů či tlačítek nabídne ještě navrch i senzor fotoaparátu integrovaný pod displejem a elektrochromickou technologii.

Telefon bez portů na první pohled evokuje nutnost bezdrátového nabíjení, ale to nemusí být pravdou. Podle zákulisních informací totiž OPPO využili speciální designovou strukturu, díky které bude podporováno i klasické „drátové“ nabíjení. Tedy v podstatě zhruba něco podobného jako zmíněné MagSafe od Applu. Nedočkáme se ani klasických hardwarových tlačítek, která by měla nahradit dotyková na bocích telefonu. Ale bude nutno senzor přitlačit, takže se nemá konat náhodné mačkání omylem. Futuristické řešení se vším všudy.

A když nemáme nic rušivého na hranách, tak je jasné, že i displej bude krásně full-screen se vším všudy. Senzor selfie kamerky má být integrovaný pod displej, takže žádné vykousnutí, výsuvný modul nebo průstřel. Ale ani zadní strana telefonu nepřijde zkrátka. Senzory zadního fotoaparátu totiž bude schová „zatmívací“ elektrochromická technologie, kterou jsme mohli vidět třeba u OnePlus Concept One. Této technologii se předpovídá zářná budoucnost, takže třeba právě nové OPPO jí pomůže definitivně prorazit. Tedy pokud se tento ultra zajímavý prototyp OPPO někdy dočká sériové výroby.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.