Popularita 3D tiskáren je momentálně opravdu velmi vysoko a doma si tak tiskne ledacos už velká část národa. Kromě obvyklejších tiskáren využívajících PLA tiskové struny jsou k dostání ale i modely používající fotoreaktivní pryskyřici. Výsledkem jsou tak mnohem detailnější vytištěné kousky, ale nevýhodou je pak ideálně nutnost vyčištění a vytvrzení UV světlem. To ale v dnešní době zvládnete i doma, protože existují specializované modely, jako je například chystaný Anycubic Wash&Cure Plus.

Značka Anycubic patří jednoznačně k nejlepším hráčům na trhu v této kategorii a jejich zkušenosti s dostupnými 3D tiskárnami sahají až do roku 2015. Nový model Anycubic Wash&Cure Plus zvládne bez nejmenších problémů čištění a vytvrzování pryskyřičných výsledků 3D tisku a hlavně pro to nabídne i výrazně větší prostor. Maximálně tak dovnitř dáte kousek s rozměry 192 X 120 X 245mm a 360° vytvrzování pak dokáže divy.  Tento model je tak kompatibilní v podstatě se všemi LCD 3D tiskárnami na trhu a jeho univerzalita je parádní.

Ale kromě větších rozměrů má Wash&Cure Plus další eso v rukávu. Tím je právě zmíněné 360° vytvrzovaní, které je možné díky L-tvaru UV světla se 20 LED. Samozřejmostí je pak nastavení doby provozu zařízení od 1 minuty až po 60 minut. Takže si přesně nastavíte tvrzení pryskyřice dle potřeb. Podporovány jsou navíc i omyvatelné pryskyřice.

Anycubic Wash&Cure Plus bude k mání v prvních předprodejích od 16. dubna do 22 dubna (tedy konkrétně 15. dubna 7AM PST). Nejrychlejší zákazníci se navíc dočkají velmi příjemné ceny, protože prvních 1000 kusů se bude prodávat jen za 169 dolarů. Což je výrazný skok oproti oficiální ceně 249 dolarů. Takže pokud patříte mezi nadšené uživatele pryskyřičných 3D tiskáren, tak určitě tuto nabídku nepropásněte.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.