Loni v květnu/máji byl v Číně představen telefon Redmi 10X s podporou 5G sítí. Téměř po roce je čas na jeho nástupce, který by měl mít název Redmi 20X. A na čínském Weibo a také na Twitteru se dá dohledat upoutávka na tento telefon. Kromě renderovaného obrázku zde najdeme i některé z hlavních parametrů a také cenu pro čínský trh. Ta je nastavena na 999 jüanů, což jsou zhruba 152 dolary.

Při pohledu na renderovaný obrázek Redmi 20X můžeme zjistit, že docela nápadně svým vzhledem připomíná model Redmi Note 10 5G z letošního března/marca. I zde najdeme „díru“ pro přední kameru ve středu horní části displeje. Stejný je i obdélníkový modul hlavního fotoaparátu se třemi snímači. Zdá se také, že na trh by se měly dostat tři barevné varianty, a to stříbrná, modrá a zelená.

Co se parametrů týče, je jasné, že telefon bude podporovat 5G sítě a jeho displej bude mít obnovovací frekvenci 90 Hz. Primární senzor hlavního fotoaparátu bude mít rozlišen 48 MPix. Na trh by se měla dostat paměťová verze se 4 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště. Z výše uvedeného plyne, že chystaný Redmi 20X bude nejlevnějším telefonem s podporou 5G na čínském trhu. Ovšem díky vzhledu a uvedeným specifikacím by mohlo jít o rebrandovaný telefon Redmi Note 10 5G, který v Číně dosud představen nebyl. Na globálních trzích je nabízen s procesorem Dimensity 700 a jeho cena se pohybuje kolem 199 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.