V únoru/februári letošního roku došlo na představení dvou telefonů řady Narzo 30. Jedním byl model Pro a druhým pak levný model 30A. Oba se začaly prodávat na indickém trhu a nyní by je měl doplnit i telefon Realme Narzo 30. Jeho termín představení sice ještě nebyl potvrzen, ale tipaři odhadují, že by uvedení mělo proběhnout v tomto měsíci.

Také šéf značky Realme, pan Madhav Sheth potvrdil, že telefon Realme Narzo 30 přijde na trh ve dvou verzích s podporou 4G a 5G. Nu a podle čerstvé zprávy na stránkách MySmartPrice už také tento telefon prošel testy Geekbench. Testována byla verze s podporou 4G sítí. Díky tomu také můžeme zjistit jakým procesorem bude telefon osazen.

Testováním Geekbench prošel Narzo 30 s kódovým označením RMX2156. Z testovacího výpisu můžeme vyčíst, že byl testován s procesorem MediaTek MT6785V/CD, což by mělo být interní označení pro čipset Helio G95. Procesoru při testech sekundovalo 6 GB operační paměti a operační systém Android 11. V Single-Core testu nasbíral telefon celkem 517 bodů a ve více jádrovém testu má skóre s 1682 body. Vzhledem k tomu, že telefon má za sebou už i několik certifikací víme, že bude mít baterii s kapacitou 5000 mAh a podporou rychlého nabíjení s výkonem 30 W. Rozměry přístroje jsou 162,36×74,46×9,45 mm při hmotnosti 198 gramů. Další specifikace dosud známy nejsou. Stejně tak není nic známo o verzi s podporou 5G sítí, ale spekuluje se, že půjde o nejlevnější 5G telefon na indickém trhu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.