Xiaomi nám představili novou generaci chytrého náramku Mi Band 6 jen před pár dny, ale na některých trzích se už tento kousek vesele prodává. Evropa k nim bohužel ještě nepatří, ale snad se už brzy dočkáme. Mi Band 6 byl představen se spoustou zásadních vylepšení, mezi které patří například přítomnost SpO2 senzoru na měření okysličení krve. Tento senzor umí také sledovat kvalitu dýchání během spánku a tvůrci se této funkčnosti věnovali i během představovačky. Náramek ale reálně tuto funkci zatím neuměl…

Naštěstí to trvalo jen pár dnů a Xiaomi vše napravili s první velkou aktualizací, která právě dorazila. Ta upgraduje verzi ovládácí aplikace Mi Fit na 5.0.0 a kromě obvyklého záplatování chyb přináší právě i podporu sledování dýchání během spánku. Tedy samozřejmě pokud něco takového sledovat chcete, protože není problém vše v nastavení aplikace vypnout. Mi Band 6 si vůbec na sledování spánků zakládá a umí také monitorovat REM cykly a spoustu dalších věcí, i když se samozřejmě nevyrovná specializovaným zařízením.

Fanoušci si ale pravděpodobně nový náramek budou kupovat především ze zcela jiných důvodů. Hlavním tahákem je samozřejmě výrazně větší AMOLED displej s jemnějším rozlišením, který hrdě propagují jako první „full screen“ displej u chytrého náramku. Ale samozřejmě rozšíření sledovacích funkcí a senzorové výbavy také není nikdy na škodu. Jen je stále pro globální zákazníky k vzteku, že Xiaomi stále nedokázali přijít s NFC verzí podporující bezkontaktní platby. Tak snad příště, i když šance není příliš vysoká.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.