Tak nám to ani dlouho netrvalo, protože očekávaná odpověď Huawei na novou generaci chytrého náramku Xiaomi Mi Band 6 už je zde. A čínská firma pro jistotu dokonce v číslování přeskočila jednu řadu, aby bylo zcela jasné, proti které konkurenci se vymezuje. Posledním počinem z jejich stáje byl totiž Huawei Band 4 v roce 2019 a dnes tak skočili hned k Huawei Band 6. Z marketingového pohledu to samozřejmě dává smysl , protože stejné číslování určitě hraje svoji roli. Alespoň nejde o přeskočení jedné číslovky z pověrčivosti, jak předvedli někteří jiní čínští výrobci se „4“.

Stejně jako konkurence ze Xiaomi i Huawei se zaměřili hlavně na zvětšení displeje a jejich skok je oproti minulé generaci o hezkých 148 %. Nový Huawei Band 6 tak má 1.47-palcový AMOLED displej s rozlišením 368 x 194 pixelů , velmi tenkými rámečky a poměrem displeje k tělu zařízení solidních 64 %. Oproti řadě Mi Band je design ale výrazně hranatější v podstatě s obdélníkovým tvarem. Rozměry jsou pak 43×25.4×10.99 mm a náramek váží jen 18 g. Na boku pak najdeme i jedno hardwarové navigační ovládací tlačítko.

Sestava senzorů je také kompletní s měřením tepu TruSeen 4.0, senzorem SpO2 pro okysličení krve, TruSleep 2.0 pro spánkové režimy a TruRelax 2.0 pro hladinu stresu. Kromě toho samozřejmě také i 96 režimů pro sledování sportovních výkonů a 5ATM voděodolnost. Baterie by měla vydržet zhruba dva týdny a nabíjet se bude pomocí magnetické nabíječky. Náramek bude mít i vestavěný NFC čip, ale musíme si počkat na potvrzení jeho plné funkčnosti na globálních trzích. Do prodeje by měl Huawei Band 6 zamířit už brzy, jako první už zítra v Malajsii za v přepočtu zhruba 53 dolarů .

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.