Březen byl na novinky na mobilním nebi poměrně velmi bohatý, takže určitě neublíží bližší pohled na aktualizované žebříčky benchmarku Antutu. Ten březnový se v high-end kategorii dočkal kompletního překopání a máme tak na trůnu jednoho ultimátního monarchu. Kromě obvyklého high-end segmentu se ale ještě také podíváme i do střední třídy, protože jako vždy se právě tam nachází ty cenově nejlákavější kousky. Žebříčky jsou založeny na telefonech dostupných na čínském trhu, protože ten je už dlouhodobě tím nejlépe zásobeným. Asi naposledy je také využito Antutu V8, protože V9 už klepe na dveře.

Nejvyšší kategorie se nám od února opravdu výrazně proměnila a své místo v Top 5 si udrželo jen Vivo X60 Pro+, zbytek je pak úplných nováčků. Na první pohled zaujme jistý opakující se fakt a to je naprostá dominance Snapdragonu 888. Ano už je to tak, všechny místa v první desítce opravdu obsadily jen a pouze telefony s poslední generací čipsetů od Qualcommu. Na první místo dosáhl Black Shark 4 Pro a s odstupem ho pak následují další nové herní mašinky jako Red Magic 6 Pro nebo ASUS ROG Phone 5. Mezi ně se pak stačilo vklínit jen OPPO Find X3 Pro.

To střední třída je na tom zcela opačně a od února se kromě drobných bodových posunů nezměnilo vůbec nic. Stále tak jde o žebříček bez jediného zástupce od Qualcommu a na špici je trojice telefonů s Mediatekem Dimensity 820. Ten pak doplní hned sedm kousků rodiny Huawei & Honor s procesory Kirin 985 a Kirin 820. Do tohoto žebříčku ale s největší pravděpodobností výrazně v dubnu promluví Snapdragon 780G, který se konečně v posledních dnech dostal na trh. Qualcomm by tak konečně měl dostat i zbraň pro střední třídu.