Před pár dny představené vlajkové modely Xiaomi Mi 11 Pro a Mi 11 Ultra se dnes ráno konečně reálně dostaly do čínských prodejů. A výsledek byl samozřejmě dle očekávání extrémně úspěšný, protože hlad po těchto kouscích je evidentně obrovský. Firma samozřejmě nelenila a podělila se s fanoušky o konkrétní čísla, která jsou vskutku závratná. Zejména, když jde opravdu jen o první vlnu a Xiaomi nebudou mít nejmenší problém podobných zopakovat mnoho. Nemluvě o velmi vysokém zájmu na globálním trhu.

Podle zástupců Xiaomi se Mi 11 Pro a Mi 11 Ultra prodalo za jedinou minutu za částku o objemu 1.2 miliardy juanů. Tedy v přepočtu na civilizovanou měnu něco kolem 182 milionů dolarů. Firma se nepochlubila přesným počtem prodaných kusů, ale jednoduchým výpočtem se dá odhadnout něco kolem 170 tisíc až 200 tisíc kusů. Na minutový prodej celkem slušný výkon, nemyslíte ? Další vlna by měla následovat velmi brzy, ale vzhledem k velkému zájmu na domácím čínském trhu se začínám trochu obávat o dostupnost Mi 11 Ultra ve světě.

Během představovačky se sice o Mi 11 Ultra hovořilo i ve spojení s globálními trhy a Xiaomi dokonce zmínili i předpokládanou cenu tohoto kousku ve světě, ale jen velmi okrajově. Globální stránky Xiaomi také nemají Mi 11 Ultra vůbec v listingu a tak vše nasvědčuje dlouhému čekání. To je samozřejmě obrovská škoda, protože nový král mobilní fotografie by si zasloužil dostupnost pro všechny zájemce. I když na něj samozřejmě většina fanoušků nebude mít, protože je to high-end i cenou. Ale třeba se zázračné továrny Xiaomi zmátoří a něco se dostane i do světa.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.