Čínské Lenovo už se pomalu chystá na oficiální představení nové generace svého herního telefonu a Legion 2 Pro spatří světlo světa už 8. dubna. A firma samozřejmě pečlivě dávkuje zveřejňování drobtů informací, aby se fanoušci udrželi hezky v provozní teplotě. Dnes jsme se tak dočkali dalšího zásadního odhalení a jeden z ředitelů Lenova Chen Jin se na sociální síti Weibo pochlubit detaily o displeji nového herního monstra. A v porovnání s minulou generací půjde o výrazně větší kousek.

Loňské Legion Pro totiž mělo displej s úhlopříčkou 6.55-palce, ale novinka sází na masivnější 6.92-palcový panel. Půjde samozřejmě opět o v současnosti asi nejpopulárnější špičkový Samsung E4 AMOLED a pro herní účely také nadprůměrná obnovovací frekvence 144 Hz. Displej má být plně symetrický a opravdu „full-screen“, protože se nebude konat žádné vykousnutí, průstřel, ani nic jiného. Stejně jako minule totiž tvůrci vsadili na vysouvací modul selfie kamerky na boku telefonu, takže displej samotný nebude nic hyzdit.

Jako vždy se u herních telefonů neklade důraz na rozlišení a Legion 2 Pro by se tak mělo spokojit s klasickým FullHD+. Kromě toho dostaneme samozřejmě i super výkonný procesor Snapdragon 888, kombinovaný s až 16 GB RAM a 512 GB vnitřní paměti. Chlazení by měla obstarat hned dvojice větráků, takže budeme zvědavi, jak se telefon popere s případným hlukem. Baterie pak má podporovat extrémní 110W nabíjení a bude k tomuto účelu vybavena hned dvojicí USB Type-C portů. Cenu zatím netušíme, ale nečeká se nijak závratná, protože konkurence v oboru je neúprosná.