Společnost Xiaomi v podstatě od začátku letošního roku nesměle naznačuje, že se připravuje na vydání nového tabletu Xiaomi Mi Pad 5. Tipaři dokonce odhadovali, že tento tablet bude představen na akci, která se konala 29. března/marca a byly na ní uvedeny další vlajkové telefony řady Mi 11. Všichni víme, že tablet představen nebyl, takže si na něj budeme muset ještě nějakou dobu počkat.

Ale čekání by nám mohli zkrátit tipaři, kteří neomylně pátrají po tom, jaké parametry by mohl chystaný tablet Xiaomi Mi Pad 5 mít. A jako vždy v těchto případech je jedním z nejagilnějších tipařů nám dobře známý Digital Chat Station. Ten opět přispěchal na svém Weibo účtu s informací o některých parametrech chystaného tabletu.

Podle tipaře přebere nový tablet Mi Pad 5 některé funkce displeje, které najdeme u skládacího telefonu Mi Mix Fold. Tento stroj ve svém rozloženém stavu funguje jako tablet, takže by to nemuselo být nic nereálného. Mohli bychom se tedy dočkat funkcí jako jsou paralelní okna, desktop režim nebo funkce přetahování obrazovky. Tipař také tvrdí, že jemnost displeje nebude příliš vysoká, ale naopak bychom se mohli dočkat vysoké obnovovací frekvence. Odhaduje i to, že výrobce sáhne po některém z procesorů Snapdragon z osmistovkové řady. Teoreticky by to mohl být Snapdragon 870, což by tabletu dodalo punc prémiového zařízení. Samozřejmě jde o nepotvrzené parametry, takže je potřeba je brát s nadhledem.