Tento týden je opravdu ve znamení novinek od Xiaomi a hlavní pozornost si pro sebe (zaslouženě) ukously zejména špičkové Mi 11 Ultra a revoluční ohebné Mi MIX Fold. Ale protože jde v obou případech o extrémně drahé kusy, tak si určitě velká část fanoušků všimla i nejlevnějšího modelu celé řady. Tím je Xiaomi Mi 11 Lite, které dorazí hned ve dvou variantách, ale v podstatě jedinou rozumnou volbou je vyšší 5G verze. Cenový rozdíl tam sice je, ale podle mého názoru je rozhodně lepší si pár korun připlatit.

Nové Mi 11 Lite ale rozhodně neboduje jen hardwarovým vybavením a poměrem cena / výkon. Jedná se totiž designově o velmi pozoruhodný kousek, zejména v dnešní době „bachratých“ a těžkých telefonů. Mi 11 Lite působí skoro jako zjevení, protože má tloušťku jen 6.81 mm a váhu pouhých 159 g. To jsou na dnešní dobu opravdu extrémně přívětivá čísla a telefon tak je „stylovka“ se vším všudy. Jde tak o vůbec nejtenčí 5G telefon na trhu. Toho tvůrci dosáhli využitím hořčíkové slitiny, která je o něco lehčí než klasická hliníková. Zajímavostí je, že jde o stejnou slitinu použitou i u revolučního ohebného Mi MIX Fold.

Navzdory velmi subtilním rozměrům a váze se Xiaomi podařilo do telefonu nacpat velmi solidní 4250 mAh baterie, takže se nekonají žádné ústupky designu ani ve výbavě. Fajnšmekr ale samozřejmě ocení nový velmi nadějný procesor Snapdragon 780G založený na stejné 5 mm litografii jako high-end sourozenci. Případně AMOLED displej s 90 Hz obnovovací frekvencí. Ani fotoaparáty neurazí a fanoušek určitě ocení i podporu paměťových karet v hybridním slotu, NFC čip nebo stereo reproduktory. S cenou od 379 euro bude Mi 11 Lite 5G opravdu horkým kandidátem na šampiona střední třídy.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.