Před týdnem byly s velkou slávou představeny první hodinky společnosti OnePlus. Jde bezesporu o zajímavý chronometr s pohledným designem, solidní výbavou a relativně dobrou cenou. Přestože mají hodinky OnePlus Watch mnoho funkcí, drobnou vadou na kráse by mohla pro některé uživatele být absence funkce Always-On-Display (AOD).

Výrobce na svých fórech vysvětlil, proč OnePlus Watch tuto funkci nemají. Důvodem by mělo být to, že by se hodinky se stále zapnutým displejem velmi rychle vybily. Hlavní prioritou totiž bylo, aby chronometr vydržel co nejdéle na jedno nabití. V této chvíli sice není potřeba hodinky nabíjet každý den, ale spousta uživatelů právě negativně hodnotí chybějící funkci AOD. Vzhledem k tomu, že OnePlus je pověstný tím, že zpětnou vazbu svých fanoušků nehází za hlavu, je tu příslib, že s první aktualizací bude nově přidána i funkce Always-On-Display.

Vývojáři společnosti momentálně zkoumají, jakým způsobem přidat funkci AOD aniž by to přímo ovlivnilo spotřebu energie. Zatím uvádějí, že permanentně zapnutý displej hodinek může zvýšit spotřebu energie až o 50 %. To by jednak znamenalo časté nabíjení hodinek, ale také by to negativně ovlivnilo životnost baterie. Přesto se ale nebudou bránit tomu, pokud bude valná většina uživatelů funkci AOD vyžadovat, přidat ji do hodinek při první OTA aktualizaci. Pokud tedy do té doby vyřeší problém s rychlejším vybíjením baterie.