Informace o hlubokých problémech mobilní divize LG už kolují nějaký ten pátek a není se jim v zásadě co divit. Finanční výsledky poslední doby jsou poměrně tristní a na pořádný prodejní hit už čekají velmi dlouho. Inovativní snahy jako například LG Wing se zcela minuly účinkem a reálně se jich prodalo jen velmi málo. Mogulům korejského giganta tak už asi definitivně došla trpělivost s prodělečným oddělením a podle zákulisních zdrojů už je konec celé mobilní divize neodvratný. K oficiálnímu oznámení by údajně mělo dojít už 5. dubna.

LG se před časem pokusili mobilní divizi prodat, ale z neznámých důvodů nakonec vietnamský kupec Vingroup JSC z obchodu vycouval. Spekulovalo se i o dalších nápadnících, ať už Googlu, Facebooku nebo dokonce i Volkswagenu. Nic z toho nedopadlo, i když cena za mobilní divizi asi nemůže být nijak extra vysoká. Generovala totiž ztrátu po plných 23 kvartálů, tedy skoro plných 6 let a částka s vyšplhala v přepočtu na zhruba 4.4 miliardy dolarů. V jiných oblastech úspěšné LG tak hodlají tento problém vyřešit jednou provždy.

Dobře informovaní korejští novináři tak už otevřeně hovoří o 5. dubnu jako termínu oficiálního oznámení a údajně už většina ze 4000 zaměstnanců mobilní divize byla přeřazena do oddělení domácích spotřebičů. Pokud se tyto informace potvrdí, tak to znamená samozřejmě konec nadějného LG Rollable a dalších plánovaných produktů. Také samozřejmě konec dalšího legendárního jména mobilního trhu, protože LG se v dávných časech vyšplhali až na pozici „trojky“ za Nokii a Samsung. Momentálně jen sbírají drobty s 2 % tržním podílem v roce 2020 a asi bude hůře. Smutný konec.