Kromě telefonů řady ZTE S30 byly oficiálně představeny také hodinky ZTE Watch GT. Na to, že bude tento chronometr brzy představen výrobce už nějakou dobu upozorňoval, takže něco málo jsme o něm už dopředu věděli. Především se ale informace týkali designu, který je nyní potvrzen.

Hodinky ZTE Watch GT patří k těm, které mají poměrně nekomplikovaný vzhled a evokují klasické mechanické hodinky. Displej je tedy kruhový, je typu AMOLED a má úhlopříčku 1,39 palce. Jeho rozlišení je 454×454 pixelů. Displej kryje 2,5D zakřivené sklo. Tělo hodinek je vyrobeno z velmi lehké hliníkové slitiny a váží pouhých 30 gramů. Na pravé hraně jsou dvě fyzická tlačítka pro rychlé ovládání.

Kromě klasických funkcí jako je krokoměr, monitoring spánku a nebo spálených kalorií mají hodinky i multi režimový poziční systém GPS. Hodinky dále podporují 24 hodinové sledování tepové frekvence, které je spojeno i s upozorněním na abnormální srdeční rytmus. Nechybí ani senzor pro sledování okysličení krve. Ve výbavě najdeme i 16 sportovních režimů pro vnitřní i venkovní sportovní aktivity. Jsou zde režimy pro chůzi, cyklistiku, spinning, plavání, jógu, basketbal, fotbal a další.

Hodinky mají i odolnost do 5ATM, takže by měly odolat stříkající vodě. V reálném čase zobrazují oznámení o příchozích SMS nebo telefonních hovorech. Mohou fungovat i při ovládání přehrávání hudby nebo jako dálková spoušť při focení. Baterie má kapacitu 420 mAh a výrobce tvrdí, že by měla při běžném používání hodinek vydržet až 15 dní provozu. V úsporném režimu by neměl být problém dosáhnout až na 23 dní výdrže. ZTE Watch GT se začínají v Číně prodávat už dnes a jejich cena je stanovena na 599 jüanů, což je zhruba 91 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.