Poslední dva dny byly zcela určitě zcela ve stínu obří představovačky Xiaomi, na které jsme se dočkali široké škály nových produktů. Hlavní pozornost si samozřejmě ukously nové telefony, zejména špičkový Mi 11 Ultra jako nejlepší fotomobil současnosti, nebo revoluční ohebný Mi MIX Fold. A zapomínat nemůžeme ani na skvělé nové modely řady Mi Notebook Pro. Ale firma samozřejmě mířila i do jiných sfér a tak se dostalo i na čističku vzduchu, robotické vysavače a další produkty chytré domácnosti. Novinky od Xiaomi ale atakují i naše kuchyně.

Asi budu mluvit za mnohé, když prohlásím, že za poslední rok pandemie se vypracovala celá řada domácích kuchtíků, protože pořádné jídlo je jedna z posledních neomezených radostí. Taky samozřejmě jako jednoznačným následkem dostala zabrat i štíhlá linie… Osobně jsem třeba ale nedávno sáhl po horkovzdušném fritovacím hrnci z produkce Xiaomi a nemohu si ho vynachválit. Některé produkty tohoto ražení sice často oficiálně nedorazí na náš trh, ale v jejich případě naprosto není problém si je objednat z Číny, protože ovládání je univerzální. A to bude i případ nového chytrého elektrického tlakového hrnce MIJIA 5L.

Ten je dalším parádním kuchyňským doplňkem a takové novinky od Xiaomi rádi vidíme. Nabídne pětilitrovou kapacitu, takže jde o pořádného „macka“. Čínské zdroje stylově uvádí, že se do něj vejde až 20 misek rýže najednou. Hrnec má 1000W výkonu a v ceně dostanete i dvě velké vnitřní nádoby, takže není problém ani variace při vaření bez. Potěší samozřejmě i připojení pomocí Wi-Fi do domácí chytré sítě a telefonní aplikace, kde jde vše plánovat, zapnout či vypnout, případně zhlédnout nějaké ty recepty. Do prodeje zamíří hrnec MIJIA 5L už zítra s cenou 399 juanů, tedy zhruba 60 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.