Včerejší velká představovací akce Xiaomi vyvrcholila předvedením dlouho očekávaného modelu Mi MIX Fold a nešlo o nic jiného, než pořádný triumf. Firmě se totiž povedlo napěchovat telefon opravdu tím nejlepším dostupným hardwarem a navrch přidat ještě pár revolučních novinkových prvků z vlastní stáje. A jako třešničku na dortu pak naservírovali extrémně nízkou cenu tohoto telefonu, tedy alespoň v porovnání s konkurencí. Pro normální smrtelníky jde stále o velmi drahý špás, ale ani to nezabránilo čínské reakci na zahájení předprodejů.

Reálně by se Mi MIX Fold měl dostat na trh od 16. dubna, ale předprodeje skrze některé platformy byly v Číně zahájeny už dnes. Podle čínských bloggerů bylo k dispozici zhruba 22.000 kusů tohoto telefonu a po všech se jen zaprášilo. Celý předprodej tak podle produktového ředitele Xiaomi Wang Tenga trval jen několik sekund. Ceny začínající na 10.000 juanech (tedy v přepočtu 1520 dolarů nebo 1300 euro) prostě čínského zákazníka nedokázaly odradit. A Xiaomi si tak mohou jen mnout ruce, protože je jasné, že i příštích několik vln dostupných kusů zmizí v podstatě okamžitě.

V zásadě se čínských nadšencům ani nelze divit, protože Mi MIX Fold je podle mého asi nejzajímavější ohebný telefon ze všech dostupných na trhu. Kompromisy nedělá ani v oblasti fotoaparátu, kde revoluční nová kapalná čočka a samostatný ISP čip Surge C1 určitě dělají divy. Zatím sice ještě stále nemáme k dispozici první reálné testy, ale na papíře vše vypadá impozantně. Bude také velmi zajímavé sledovat, s jakou cenovkou pošle Xiaomi Mi MIX Fold na světové trhy. Určitě tam nějaký skok bude, ale nemyslím, že bude procentuálně podobný nárůstu třeba u telefonů řady Mi 11. Uvidíme.