Bylo by zbytečné připomínat, že společnost Xiaomi pojala včerejšek ve velkém stylu a představila několik telefonů řady Mi 11 a také další produkty jako je například náramek Mi Band 6. Došlo i na uvedení telefonů Mi 11i a Mi 11 Lite 4G pro globální trhy. Ti, kteří čekali na uvedení telefonu Xiaomi Mi Mix Fold měli ale včera smůlu. Nic však není ztraceno. Podle plakátku s titulkem „One More Day“ by na představení skládacího telefonu mohlo dojít už dnes.

Xiaomi sice původně avizovala, že skládací Xiaomi Mi Mix Fold představí už s telefony řady Mi 11, ale zřejmě při té hromadě produktů, které byly včera uvedeny, bylo na představení skládacího stroje málo prostoru. Proto dnes proběhne v Číně další akce v 19:30 tamního času. Dnes by tak skládací Mix mohl dostat dostatek prostoru jak se na první skládací telefon společnosti sluší a patří. Navíc to bude po poměrně dlouhé přestávce další telefon řady Mix.

Na představení se připravují i čínští tipaři, kteří dnes na Weibo zveřejnili snímek propagačního materiálu, který odhaluje některé z parametrů chystaného přístroje. Na snímku je zřetelně vidět, že se telefon skládá displejem dovnitř. Čínský popisek uvádí, že skládací obrazovka má úhlopříčku 8,01 palce a její rozlišení je 2K. Jak se očekávalo, telefon pohání vlajkový procesor Snapdragon 888. Modul hlavního fotoaparátu vypadá podobně jako kamera modelu Mi 10S. Zda se ale telefon dostane okamžitě na trh a nebo Xiaomi s jeho komerčním využitím ještě počká, uvidíme už za pár hodin. Dnes se také očekává představení čipsetu Surge a některých dalších gadgetů pro chytrou domácnost.