Na začátku tohoto měsíce představila značka řadu Redmi Note 10. Na globálním trhu byly uvedeny čtyři modely a v Indii tři, ale jen jediný z nich, a to Redmi Note 10 5G podporuje 5G sítě. Prodeje odstartují v dubnu/apríla, ale telefon se bude prodávat jen na některých vybraných trzích. Čínští uživatelé si na něj zatím budou muset nechat zajít chuť. Ale možná, že ne nadlouho.

Redmi Note 10 5G totiž právě prošel čínskou certifikací Tenaa. Podle informací známého tipaře Digital Chat Station by se právě díky této certifikaci mohl už brzy dostat do prodeje i na čínském trhu. Tipař na čínském Weibo zveřejnil snímky telefonu a přidal i několik klíčových specifikací. Na stránkách Tenaa se ale tento certifikační výpis nedá dohledat. Buď je tedy ze stránek stažen a nebo jde o jiný telefon, i když snímky působí celkem věrohodně.

Mezi specifikacemi, které uvádí tipař a těmi, které má globální verze Redmi Note 10 5G jsou také určité rozdíly. Ale nebylo by to poprvé, kdy by Xiaomi, respektive Redmi, v Číně představila telefon s mírně odlišnými specifikacemi než na jiných trzích. Podle tipaře má tento model 6,5 palcový LCD displej s obnovovací frekvencí 90 Hz a s „dírou“ ve středu jeho horní části. Baterie má kapacitu 5000 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 22,5 W. A to je právě ten rozdíl, protože globální verze podporuje 18 W nabíjení. Tipař dále uvádí, že primární senzor hlavního fotoaparátu bude mít rozlišení 48 MPix. I kdyby se nakonec ukázalo, že jde o stejný telefon jako verze, která byla uvedena na globálním trhu, není známo pod jakým názvem se bude prodávat v Číně.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.