Velká pondělní představovačka značky Xiaomi bude opravdu extrémně nabitá novinkami a fandové si pořádně pošmáknou. Hlavními hvězdami budou samozřejmě telefony Mi 11 Pro, Mi 11 Ultra a pravděpodobně i Mi 11 Lite. Ale triumfální návrat už ohlásil i nový model designové řady Mi MIX a zapomínat by se nemělo ani na novou generaci laptopu Mi Notebook Pro. Ani to ale ještě zdaleka nebude vše a firma má několik dalších trumfů v rukávu. Mezi nimi bude i jedno poměrně velké překvapení, protože by Xiaomi měli představit svůj nový procesor.

To na první pohled vypadá jako bomba z čistého nebe, protože se Xiaomi naposledy o vlastní čipset Surge pokusili před skoro čtyřmi lety a výsledek byl velmi tristní. To se ale tentokrát opakovat nebude, protože jde o zcela jinou situaci. Nový procesor totiž nebude kompletní čipset (SoC) jako v případě Surge, ale pouze ISP (Image signal processor) procesor. Tedy nezávislý procesor, zodpovědný za zpracování dat z mobilního fotoaparátu. Ten se postará o správné získání informací o barvách, nasvícení a spoustě dalších parametrů a ve finále tak vyprodukuje ten nejlepší možný snímek.

Zatím není jasné, kde plánují Xiaomi „upíchnout“ svůj nový ISP procesor, protože ten je v podstatě vždy součástí celého čipsetu. Možná se tak dočkáme speciálních upravených verzí třeba Snapdragonů využívajících právě nové technologie Xiaomi. Možnosti jsou poměrně široké a firma nás o nich určitě podrobněji informuje během pondělní akce. Novinek z jejich dílny je v poslední době opravdu hodně a to jsme se ještě ani nezmínili o jejich plánech na výrobu elektrických aut. Jen čistě toto oznámení stačilo, aby akcie Xiaomi na hongkongské burze poskočily o plných 8 %. No, prostě se odvážných kroků nebojí.