Notebooky od čínského Chuwi jsou na trhu poměrně zabydlené, ale jejich reputace není zrovna z nejvyšších. Obvykle totiž využívají lehce archivní komponenty a zejména u procesorů jsou často o několik generací pozadu. Samozřejmě ale bojují hlavně cenou, protože na to stále zákazník slyší nejčastěji. Ale jejich poslední chystaný kousek CoreBook Xe by mohl zaujmout i náročnější publikum, protože se na hardwarové výbavě a šetřit nebude a konečně se tak projeví nedávné podepsání partnerské smlouvy s Intelem.

Chuwi CoreBook Xe by totiž měl být vybaven pořádnou grafickou kartou v podobě intelácké Iris Xe Max (neboli DG1). Jedná se o první samostatnou grafiku Intelu po zhruba dvacetileté pauze, i když jde jen v podstatě o lehce vylepšenou verzi integrované grafiky z platformy Tiger Lake. Výkonnostně jde opravdu o velmi zajímavou alternativu k levnějšímu spektru nVidie a AMD, protože třeba v předvedených DX12 testech poráží GeForce MX450. A někde se blíží i GTX 1050 Ti. To samozřejmě stále neznamená super výkonný herní stroj, ale to ani není cílem Chuwi.

Jejich nový notebook by totiž měl jako obvykle být spíše univerzálním kouskem pro každou příležitost a bodovat slušnou cenou. Zbytek parametrů vypadá také poměrně solidně s procesorem Core i5-10210U, 15.6-palcovým FullHD IPS displem, 8 GB DDR4 RAM a 256 GB SSD diskem. Zpracování bylo vždy silnou stránku firmy, takže ani o konstrukci bych se moc neobával. Chuwi CoreBook Xe by měl dorazit na trh někdy v průběhu dubna a cena by se měla pohybovat kole 699 dolarů. To na první dobrou nezní vůbec špatně.