Společnost Xiaomi má na 29. března/marca naplánovánu velkou prezentační akci. Na ní představí tři nebo možná i čtyři telefony řady Mi 11 a také model Mi Mix. Je potvrzeno, že jedním z telefonů bude i Xiaomi Mi 11 Ultra a půjde po všech stránkách o velmi zajímavý stroj. Navíc nyní, pár dnů před představovačkou, dává Xiaomi na vědomí, že Mi 11 Ultra bude vybaven novým typem akumulátoru.

Informaci o této nové silikon-kyslíkové baterii sdílí na svém twitterovém účtu produktový manažér a mluvčí společnosti Xiaomi, Daniel D. Baterie by měla být tenčí ale zároveň by měla umožnit rychlejší nabití telefonu Xiaomi Mi 11 Ultra. Technologie, na které je tento akumulátor postaven je podobná té, která je používaná u baterií elektrických vozidel. K záporné elektrodě jsou přidány nano křemíkové materiály pro vyšší energetickou hustotu. Ta by měla být až desetkrát vyšší než při použití grafitu.

Kromě nového typu baterie s kapacitou 5000 mAh můžeme u Mi 11 Ultra počítat i s procesorem Snapdragon 888, LPDDR5 operační pamětí a interním úložištěm UFS 3.1. Co se výkonu nabíjení týče, bude telefon podporovat 67 W kabelové nabíjení, 67 W bezdrátové nabíjení a 10 W reverzní nabíjení. OLED displej by měl mít úhlopříčku 6,81 palce a rozlišení QHD+. Jeho obnovovací frekvence by měla dosáhnout až na 120 Hz. Telefon bude tedy opravdu prémiový a prémiová bude zřejmě i jeho cena.