Redmi se s modely řady K40 opět povedla trefa do černého, protože se jim znovu podařilo najít ten správný balanc mezi výbavou telefonu a jeho cenou. V pondělí jsme se také konečně dočkali představení mezinárodní varianty Redmi K40, i když se třeba u nás bude prodávat jako POCO F3. Na jméně ale samozřejmě až tak nezáleží, důležitá je samotná výhodnost telefonu. Cena se sice nepohybuje na extrémně nízké čínské úrovni, ale i tak půjde s největší pravděpodobností o velmi dominantní model ve (vyšší) střední třídě. A tvůrci navíc rozhodně nešetřili na tom nejdůležitějším.

Tím je samozřejmě displej a ten je u Redmi K40 či POCO F3 opravdu bezkonkurenční. Zejména při pohledu na cenovku je skoro až s podivem, jak se to čínské firmě podařilo. Jedná se totiž o špičkový Samsung E4 AMOLED panel s FullHD+ rozlišením, 120 Hz obnovovací frekvencí a další škálou high-end parametrů. Dočkáme se tak například 1300 nitů jasu, kontrastu 5.000.000:1, 360 Hz dotykové samplovací frekvence, podpory HDR10+, MEMC nebo kalibrace barev DCI-P3. To vše prosím u telefonu s cenou kolem zhruba 9 tisíc korun, nebo kolik nám to napočítají ze startovacích 349 euro.

A Redmi si čerstvě mohou nechat zarámovat i další pochvalu před nastoupenou jednotkou. Prestižní test na DisplayMate totiž udělil displeji Redmi K40 nejvyšší hodnocení A+ a nazval ho „nejlepším nezakřiveným displejem na trhu.“. V samotné recenzi se pak chvála jen hrnula a displej si připsal hned 11 rekordů v testu. Na střední třídu více než slušné… Snad jedinou výtkou je tak absence čtečky otisků prstů přímo v displeji samotném, protože se tvůrci z poměrně záhadných důvodů rozhodli ji umístit na bok telefonu. Oficiálně udávané estetické důvody jsou totiž jen zástěrkou a důvodem je pravděpodobně opět jen a jen snížení ceny. Ale kdo by si Redmi K40 / POCO F3 stěžoval…