Řada Black Shark 4 byla na čínském trhu představena před třemi dny. A právě dnes se začaly oba telefony, Black Shark 4 a Black Shark 4 Pro prodávat. Jejich prodeje jsou natolik úspěšné, že se s nimi výrobce neváhá pochlubit na čínské síti.

První prodejní kolo, ve kterém řada Black Shark 4 výrazně bodovala, trvalo pouhých pět minut a za tuto krátkou dobu dosáhly prodeje na celkovou částku 200 milionů jüanů, což je v přepočtu zhruba 30 milionů dolarů. A to je opravdu úctyhodná částka. Pravda je ale ta, že výrobce neuvádí kolik kusů telefonů se prodalo. Ale pro srovnání tu máme i statistiku předběžných objednávek vlajkové řady OnePlus 9. Tady byly telefony během 50 minut předběžně objednány za celkovou částku 15 milionů dolarů.

Samozřejmě v tomto srovnání musíme počítat i s cenou, za jakou své herní stroje nabízí Black Shark a za jakou cenu se prodávají telefony OnePlus. Standardní verze Black Shark 4 s procesorem Snapdragon 870 začíná na ceně zhruba 385 dolarů a Pro verze začíná na cenovce 615 dolarů a je nutno dodat, že jde o jeden z nejlevnějších telefonů s procesorem Snapdragon 888. Navíc nabízí i displej s obnovovací frekvencí 144 Hz a super rychlé kabelové nabíjení s výkonem 120 W. Je tedy jasné, že úspěšnost prodejů podmínil i velmi dobrý poměr cena/výkon, na který zřejmě čínští uživatele slyší.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.