O telefonech Nokia není v poslední době příliš slyšet. Sice na začátku tohoto měsíce na síti probleskla zpráva, že se údajně chystá první herní telefon Nokia G10, ale od té doby je výrobce skoupý na slovo. Zdá se ale, že v příštím měsíci si společnost HMD Global, která stojí za výrobou telefonů Nokia, vše vynahradí. Měli by prý představit hned několik nových strojů a mezi nimi i model Nokia X20.

Telefon už má za sebou certifikaci FCC, takže se začíná spekulovat o jeho brzkém představení. A vzhledem k tomu, že HMD Global plánuje velkou prezentační akci na 8. dubna/apríla, očekává se, že Nokia X20 bude v tento den představena. V této chvíli toho ale o chystaném telefonu příliš nevíme. Snad jen to, co lze dohledat v certifikačním výpisu. Ten zveřejnil na Twitteru Mukul Sharma.

Telefon by měl mít displej s úhlopříčkou přibližně 6,5 palce. Očekává se, že design bude vycházet z modelu Nokia 5.4, takže je pravděpodobné, že přední kamera bude uložena v „díře“ v levém horním rohu obrazovky. Modul hlavního fotoaparátu bude mít podle certifikačního nákresu kruhový tvar. Snímač otisků na zadním panelu chybí, je tedy pravděpodobné, že bude uložen na hraně přístroje. Mělo by totiž jít o levnější telefon s LCD displejem. Dále se očekává, že výrobce použije procesor Snapdragon 480 s integrovaným 5G modemem. Doplnit by jej mohlo 6 GB RAM a 128 GB interního úložiště. Ale není vyloučeno více paměťových verzí. Operačním systémem by měl být Android 11. Když jsme zmínili, že by mělo jít o cenově dostupný přístroj, podívejme se jakou cenu odhadují tipaři. Na evropském trhu by se telefon prý mohl prodávat za 349 euro (zhruba 9156 Kč).

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.