Čínské Meizu během krátké doby masivně vyklidilo pozice, protože ještě před pár lety šlo o mobilního giganta, který se zmiňoval na stejné úrovni jako Xiaomi, OPPO nebo Huawei. Doba ale pokročila a firma v podstatě rezignovala na globální trhy a soustředí se jen na ten domácí čínský. A i na něm nejsou nijak extra aktivní a novinky z jejich dílny jsou tak velmi vzácné. Na začátku března jsme se ale dočkali velmi povedené nové řady Meizu 18, jejíž telefony rozhodně stojí za pozornost, protože jde o jedny z nejlevnějších kusů se Snapdragonem 888.

A i zbytek výbavy stojí za hřích, protože třeba takový displej má Super AMOLED E4 panel od Samsungu s vysokým rozlišením 3200 x 1440 pixel a jasem až 1300 nitů. Meizu ale hned po vydání potvrdili legendární softwarové nedostatky, protože jejich QHD+ displej neuměl zároveň zvládnout 2K rozlišení  a obnovovací frekvenci 120 Hz. Majitel telefonu si tak musel vybrat, což rozhodně nesloužilo firmě ke cti. Naštěstí slib o nápravě se dočkal poměrně rychlého řešení a dnes tak Meizu pustili do oběhu OTA aktualizaci Flyme 9.0.1.0A, která konečně umožňuje využít plně výhody parádního displeje.

Vlastní nadstavba systému Flyme je mezi fanoušky Meizu nechvalně proslulá už dlouhá léta, zejména z dob aktivity firmy na globálních trzích. Řada z vás si určitě pamatuje i u nás velmi slušně prodávané kusy řady Meizu Note, případně legendární modely řady MX. Problém byl ale se zcela nevyrovnanou podporou mezinárodních verzí systému, extrémně složité manuální instalaci rozdílných verzí na některé modely z jiných trhů a obecně polovičatost mnoha funkcí. Bohužel je vidět, že se stále nic nezměnilo a právě softwarová stránka věci určitě zčásti stojí za ústupem Meizu ze slávy.