Značka Motorola pod křídly čínského Lenova se nám znovu začíná rozjíždět a dnes jsme se z jejich dílny dočkali hned dvojice nových modelů. Tím zajímavějším je určitě Moto G100, což je v podstatě přeznačená Motorola Edge S z čínského trhu. Ta byla představena v lednu a je dobře, že se telefon dostává i na globální trhy. Jde totiž o solidně vybavený kousek s výkonným Snapdragonem 870, i když bychom si cenu přece jen představovali o něco nižší. Ale k tomu se dostaneme, nejdříve se pojďme mrknout na parametry telefonu.

Moto G100 nabídne třeba 6.7-palcový 90 Hz panel s FullHD+ rozlišením a HDR, ale jedná se „jen“ o LCD. O výkon se postará Snapdragon 870, doplněný o 8 GB LPDDR5 RAM a 128 GB vnitřní UFS3.1 paměti a nezapomnělo se ani na podporu microSD karet. Hlavní fotoaparát má čtveřici senzorů, 64 Mpx s f/1.7, kterému sekundují 16 Mpx ultra-wide, 2 Mpx a ToF senzory. Selfie snímač je pak duální 16 Mpx a 8 Mpx ultra-wide. Baterie s kapacitou 5000 mAh má na dnešní dobu už lehce poddimenzované 20W nabíjení a telefon nabídne i NFC čip, Wi-Fi 6 nebo sluchátkový audio jack.

Velkým tahákem ale asi bude nová funkce „Ready For“, což je v podstatě alternativa k oblíbenému Samsungu DeX. K telefonu jednoduše připojíte klávesnici, myš a monitor a získáte pracovní stanici, eventuálně je podporován i přímý výstup na televizi. K mání bude i speciální malý dok s Display Port a HDMI výstupy. To se vždy může hodit. Cena by u nás měly být stanovena na 12.999 Kč, takže nejde vzhledem k výbavě o nic extra levného, či výhodného. Ale pro některé uživatele by mohla být určitě lákavým kusem.

Levná Moto G50 moc nezaujme

Kromě Moto G100 se dnes globálním trhům představil i model Moto G50, jako nejlevnější 5G telefon firmy. Ten toho nabídne výrazně méně a musíme se spokojit třeba se 6.5-palcovým HD+ 90 Hz displejem, novým procesorem Snapdragon 480 5G, 4 GB RAM, 64/128 GB vnitřní paměti nebo 5000 mAh baterii s 15W nabíjením. Trojici hlavních fotoaparátů vévodí 48 Mpx kousek a telefon má třeba i NFC čip nebo 3.5 mm jack. Ale s cenou začínají na 249 euro přece jen seženete mnohem lépe vybavené telefony.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.