Včerejší představení novinek značky OnePlus nám nabídlo dva skvělé nové kousky, ale fanoušci se i tak cítili trochu ošizeni. Dlouhé týdny totiž byli masírováni i novinkami o třetím chystaném modelu, kterým mělo být výrazně levnější OnePlus 9R. Včera se ho ale během globální představovací akce nedočkali a časem se potvrdila nemilá očekávání. Tento model je totiž s definitivní platností určen pouze pro indický trh a ani výhledově se neplánuje jeho uvedení jinde. Takže si jen můžeme povzdechnout a podívat se, co že se nám to vyhne.

OnePlus 9R toho má spoustu společného s výrazně dražšími sourozenci, ale někde se samozřejmě šetřit muselo, takže má například jen polykarbonátový zadní panel. Na druhou stranu ale stále disponuje 6.55-palcovým AMOLED displejem s FullHD+ rozlišením, 120 Hz obnovovací frekvencí a integrovanou čtečkou otisků prstů. Ani Snapdragon 870 s podporou 5G sítí není žádné ořezávátko a stejně jako vyšší modely je na výběr mezi 8 GB + 128 GB a 12 GB + 256 GB paměťovou variantou. O výkon tak rozhodně nebude nouze.

Další šetření logicky nastalo u fotoaparátů, ale ani tam nejde o špatnou výbavu. Hlavní 48 Mpx senzor Sony IMX586 má i OIS a doplní ho 16 Mpx ultra-wide Sony IMX481, 5 Mpx makro a 2 Mpx monochromatický senzor. A selfie snímač je starý známý 16 Mpx kousek. K dispozici je v podstatě kompletní high-end vybavení, včetně Wi-Fi 6, Bluetooth 5.1 nebo 4500 mAh kapacity baterie se 65W nabíjením.

Prodávat se OnePlus 9R začne někdy na začátku dubna a cena byla stanovena na v přepočtu velmi hezkých 550 dolarů, případně 605 dolarů u vyšší verze. To vůbec není špatné a něco podobného by se i v Evropě určitě prodávalo velmi dobře. Zatím ale můžeme indickým kolegům jen závidět a doufat, že to firmě třeba časem dojde.