Společnost Huami, která stojí za výrobou chytrých hodinek Amazfit, nás každoročně zásobuje několika modely, které jsou zaměřeny na různé typy uživatelů a jejich nároky. V portfoliu společnosti najdeme jak hodinky, které mají prémiový vzhled i parametry, tak i hodinky robustní, které ocení aktivní sportovci a vyznavači outdoorových aktivit. Mezi ně patří hodinky řady T-Rex. Loni nám Huami naservírovala model Amazfit T-Rex a po roce uvádí na trh model Amazfit T-Rex Pro.

Loňský model robustních hodinek T-Rex zaznamenal slušný úspěch díky výbornému poměru cena/výkon. Proto by čerstvě představené hodinky Amazfit T-Rex Pro mohly mít stejný ohlas. Navíc slovo Pro v jejich názvu napovídá, že půjde o vylepšenou verzi. Co se designu týče, nečekejme žádnou zásadní změnu. Opět tu máme masivní hodinky, které už svým vzhledem slibují slušnou odolnost při outdoorových aktivitách. Mají za sebou 12 vojenských testů a jsou navrženy tak, aby bez větší úhony přežily i v extrémních podmínkách.

Hlavní parametry

S odolností těchto robustních hodinek souvisí i nezbytné certifikace. T-Rex Pro mají odolnost do 10ATM a jsou certifikovány i podle vojenského standardu MIL-STD-810G. Odolají tedy teplotám od 70° C až do mínus 40° C. Dále by měly odolat korozi, dlouhodobé vlhkosti, slané vodě a samozřejmě i nárazům nebo vyššímu tlaku. Ve srovnání s loňským modelem přidal výrobce tomu letošnímu i nový optický senzor BioTracker 2 PPG, který slouží pro velmi přesný monitoring tepové frekvence. Dnes už samozřejmostí je i senzor SpO2 pro monitoring okysličení krve. K tomu zde najdeme více než 100 sportovních režimů, vestavěnou GPS a podporu Bluetooth 5.0 LE.

390 mAh baterie by měla zajistit výdrž až 18 dnů běžného provozu nebo 40 hodin při nepřetržitém používání GPS. Hodinky běží na systému Zepp RTOS a jsou kompatibilní jak s Androidem 5 a vyšším a s iOS 10 a vyšším. Kruhový AMOLED displej má úhlopříčku 1,3 palce, rozlišení 360×360 pixelů a chrání jej sklo Gorilla Glass 3. Amazfit T-Rex Pro budou nabízeny ve třech barvách Meteorite Black, Desert Grey a Steel Blue. Prodeje budou probíhat na stránkách Amazfit. V USA přijdou na 179,99 dolarů a ve Velké Británii za ně zaplatíte 139 liber. Ve Spojených státech prodeje už běží, v Británii začnou 31. března/marca.