Společnost Xiaomi plánuje na 29. března/marca velkou prezentační akci. Ta proběhne jak v Číně, tak i v rámci globálních trhů. Doposud bylo ale tajemstvím, jaký konkrétní produkt bude představen. Samozřejmě všichni čekáme na další telefony z vlajkové řady Mi 11. Proto nebylo příliš těžké odhadnout, co pro nás Xiaomi chystá. Nicméně až dnes je oficiálně potvrzeno, že svou premiéru tu odehrají telefony Xiaomi Mi 11 Pro a Mi 11 Ultra. Kromě nich ale společnost představí několik dalších novinkových produktů.

Na telefony Xiaomi Mi 11 Pro a Mi 11 Ultra už čekáme docela dlouho, takže není divu, že se o jejich představení poměrně hojně spekulovalo. Někteří z tipařů odhadovali, že budou představeny už v půlce tohoto měsíce. To ale jak víme neklaplo. Takže upoutávku na představovačku z čínského Weibo můžeme brát jako definitivní. Teaser ovšem nepotvrdil uvedení modelu Mi 11 Lite. Bude to zřejmě proto, že tento telefon bude prodáván na čínském trhu pod jiným názvem a mohl by být představen později.

Výrobce mluví o svých nadcházejících telefonech jako o „Androidových králích“ a tvrdí i to, že telefony budou tou nejlepší volbou pro všechny, kteří od svého telefonu chtějí to nejlepší. V tomto případě nemusí jít jen o marketingová provolání, protože už standardní model Mi 11 byl a stále je skvělým strojem. Samozřejmě u jeho našlapanějších sourozenců jsou očekávání ještě větší. A je potřeba dodat i to, že bude důležité, jak výrobce nastaví cenu a dost možná i to, jestli přibalí do krabice i nabíječku. Tu totiž standardní model v balení neměl.