Po dlouhých letech značka OnePlus dnes oficiálně vkročila na pole chytrých nositelností, protože byly konečně představeny jejich chytré hodinky OnePlus Watch. Samozřejmě hlavní pozornost byla dnes upřena na telefony OnePlus 9 a OnePlus 9 Pro, ale i hodinky si vysloužily svoji chvilku slávy během představovačky. Na první pohled se jedná o velmi slušivé hodinky s dobrou výbavou, které jsou navíc i poměrně rozumně naceněny. Takže pro fanoušky pravděpodobně jasná volba.

OnePlus Watch nabídnou kruhový 1.39-palcový AMOLED displej s rozlišením 454 x 454 pixelů, ale bohužel se nikde zatím nedá najít informace, zda mají funkci Always-on. Displej kryje luxusní safírové sklíčko, takže i zde OnePlus bodují. Jde o poměrně velké 46 mm hodinky, takže asi nepůjde o ideální kousek pro dámskou ručku. Tělo je z nerez oceli, ale k mání bude i luxusní verze z kobaltové slitiny. Ta bude nazlátlá a bude se lišit od klasické stříbrné, či černé varianty. Ty navíc budou mít jen fluorelastomerový pásek, přičemž luxusní verze bude mít kožený. Dobrou zprávou je ale vyměnitelnost pásku za jakýkoli standardní.

 

 

Hardwarové detaily hodinek nebyly zveřejněny, takže o procesoru ani RAM nemáme nejmenšího tušení a známe jen 4 GB vnitřní paměti. Samozřejmostí jsou dnes i senzory na měření tepu a okysličení krve, stejně jako GPS čip, Bluetooth 5.0, gyroskop, geomagnetický senzor a další. Hodinky budou umět měřit až 110 sportovních režimů, přehrávat hudbu a mají i odolnou certifikaci IP68. Díky vestavěnému reproduktoru a mikrofonu z nich odbavíte přímo i hovory. Baterie s kapacitou 402 mAh slibuje zhruba dva týdny výdrže a extrémně rychlé nabíjení Warp Charge. Takových 60 % za zhruba 20 minut určitě potěší. Systém je s největší pravděpodobností uzavřený a sluší se zmínit, že hodinky nepodporují iOS.

Do prvních prodejů by měly OnePlus Watch zamířit 26. dubna s cenou 159 euro za základní stříbrnou nebo černou verzi. Cena luxusní kobaltové edice zatím zveřejněna pro jistotu nebyla a musíme si tak na nic počkat. Hodinky vypadají na první pohled opravdu slibně a budeme zvědavi na první recenze.