Kdo by neznal chytré náramky společnosti Xiaomi. Jsou populární zejména díky výtečnému poměru cena/výkon a výrobce s každou novou generací nabízí nějaká ta vylepšení. A ani letos nebudeme o novou generaci náramku ochuzeni. Už na začátku roku se náramek Xiaomi Mi Band 6 mihl v kódu aplikace Zepp. A nyní se na síti objevila jeho reálná fotka.

Vzhledem k tomu, že náramek Mi Band 5 byl vydán loni v červnu/júni, je už pomalu čas pomýšlet na jeho nástupce. To, že by letos mohl být náramek Xiaomi Mi Band 6 vydán poněkud dřív než loni by mohla svědčit i fotka, kterou zveřejnily stránky TizenHelp. A nebo i to, že náramek už získal potřebné certifikace v Indii a Indonésii. Podle snímku to vypadá, že bychom neměli čekat na nějaké závratné změny v jeho designu. Je totiž podobný loňské verzi a bude mít i stejnou magnetickou nabíječku jako Mi Band 5.

Podle všeho se velké změny budou odehrávat nikoli u designu, ale u funkčnosti náramku. Rozhodně bychom se měli dočkat monitoringu okysličení krve díky přidanému senzoru SpO2. Neměla by chybět ani podpora hlasového asistenta Alexa a dojde i k navýšení počtu sportovních režimů. Nový náramek by jich měl mít rovných třicet. Další zvěsti uvádějí, že výrobce přidá i vestavěnou GPS a automatické odpovědi na oznámení různých aplikací. Čínská verze by měla podporovat i NFC, ale zatím není známo, zda ji najdeme i u globální verze. Samozřejmě nebude chybět ani senzor PPG pro přesný monitoring tepové frekvence v režimu 24/7. Zkrátka by mělo jít o velmi dobře vybavený náramek.