Telefony řady Xiaomi Mi 11 se na síti probírají v podstatě od chvíle, kdy byl vydán první z nich. Od představení standardní verze Mi 11 už uběhla nějaká doba a my stále čekáme na další stroje do této vlajkové partičky. Víme ale i to, že kromě modelů Mi 11 Pro a Mi 11 Ultra bude vydán i odlehčený Mi 11 Lite. Ten by měl přijít hned ve dvou verzí, a to Xiaomi Mi 11 Lite 4G a Mi 11 Lite 5G.

Ani o jednom z Lite modelů se toho zatím moc neví. I když v případě verze s podporou 5G se už spekulovalo o jeho evropské ceně, která by se měla točit zhruba kolem 409 euro. Také verze Xiaomi Mi 11 Lite 4G se už na síti mihla s tím, že tipaři odhadovali použití procesoru Snapdragon 732G. Nyní se můžeme mrknout na celý specifikační list, který zveřejnil na svém twitterovém účtu tipař Sudhanshu. K parametrům navíc přidal i několik renderovaných snímků.

Parametry podle tipaře

Podle tipaře bude mít model Mi 11 Lite 4G 6,55 palcový AMOLED displej s rozlišením 2400×1080 pixelů. Jeho obnovovací frekvence dosáhne na 90 Hz. Obrazovka by měla být plochá s „dírou“ pro přední kameru v levém horním rohu. Tipař dále potvrdil předchozí spekulace o použití procesoru Snapdragon 732G. Jde tedy o stejný čipset, který používá i Redmi Note 10 Pro. V dalším tweetu Sudhanshu tvrdí, že konfigurace pamětí bude 6 GB RAM a 64/128 GB interního úložiště.

Baterie by měla mít kapacitu 4250 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 33 W. Hlavní fotoaparát dostane tři snímače s rozlišením 64 MPix, 8 MPix a 5 MPix. Přístroj poběží na systému Android 11 s nadstavbou MIUI 12. Konektivitu zastupuje Bluetooth 5.2, NFC, duální SIM a microSD. Audio jack bude chybět. V nabídce by měly být tři barevné varianty a to modrá, růžová a černá. Stále ale chybí termín, kdy bude telefon představen.