Tak to pomalu začíná vypadat, že v covidové době nám zase přicházejí do módy tablety. Je to i logické, protože raketově vzrostla konzumace mediálního obsahu a na to jsou tablety jako dělané. A uvědomují si to i v Xiaomi, kteří po dlouhých třech letech představí nový model řady Mi Pad. A nový Xiaomi Mi Pad 5 by se měl představit světu už za týden, protože velká konference Xiaomi je naplánována na 29. březen. Hlavní hvězdou sice budou high-end modely řady Mi 11, ale dostane se i nový tablet nebo třeba inovovaný Mi Notebook Pro.

Ale zpět k Mi Pad 5, protože velmi zásadní detaily o tomto kousku dnes přinesl starý známý „leakster“ Digital Chat Station. Podle jeho slov od minula zásadně naroste úhlopříčka displeje, protože bychom se tentokrát měli dočkat 11-palcového displeje. Tedy v podstatě dorovnání současných velkých iPadů od Applu. Když už jsme u toho, tak právě odložení představení nových iPadů na duben by mohlo stát za bleskurychlým plánem na uvedení nového tabletu od Xiaomi. Ale to jen tak lehce spekulujeme…

Každopádně se už na webu objevily i hlavní specifikace pro Xiaomi Mi Pad 5, i když je zatím berte lehce s rezervou. Protože se stále nejedná o žádné oficiální či kompletně věrohodné informace. Hovoří se tak o 10.95-palcovém displeji s 2K rozlišením a 144 Hz obnovovací frekvencí, přičemž by se mělo jednat o IPS panel od BOE, takže nepůjde o AMOLED. Jako procesor vypadá nejpravděpodobněji Snapdragon 870 a spekuluje se o duálním 20 Mpx + 13 Mpx fotoaparátu. Tablet má mít tloušťku jen 8.13 mm, váhu 510 g a pohánět ho má zcela nová odrůda operačního systému Xiaomi, MIUI for Pad.